Obecnie mezoterapia igłowa stanowi jedną z najbardziej skutecznych metod zwalczania łysienia, nadmiernego wypadania oraz słabych, kruchych i wolno rosnących włosów. Dzięki celowemu i głębokiemu wnikaniu dużej ilości substancji aktywnych, efekt jest szybko osiągalny i skuteczny, co umożliwia dotarcie do źródła problemu – czyli komórek włosa.

Czym jest właściwie mezoterapia igłowa?

Jeśli rozpoczniemy profilaktyczną pielęgnację nad skórą głowy odpowiednio wcześnie, możemy zauważyć zmniejszenie wypadania włosów już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej. Takie rezultaty są wynikiem działania składników leczniczych, które wpływają jedynie na żywe mieszki włosowe. Mezoterapia igłowa skóry głowy to jedna z najszybszych metod zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów. Osoby z problemem łysienia, zwłaszcza kobiety, będą musiały jednak poczekać kilka tygodni, aby dostrzec efekty. Wpływ na to mają różne czynniki, w tym struktura włosa (która jest badana przed rozpoczęciem leczenia), skuteczność stosowanych preparatów oraz stosowanie się do instrukcji od lekarza.

Jakie są wskazania zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy

Utrata włosów, która może być skutkiem:

– nieodpowiedniego żywienia,
– zmian hormonalnych,
– okresu ciąży i karmienia piersią,
– nadmiernego narażenia na promieniowanie słoneczne,
– silnego stresu,
– łysienia androgenowego, łysienia plackowatego i łysienia rozlanego.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy

– ciąża i laktacja,
– miesiączka,
– choroby onkologiczne,
– stosowanie leków antykoagulacyjnych,
– choroba cukrzycowa,
– problematyczne stany skóry.

Jak przebiega mezoterapia igłowa skóry głowy?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzyknięciu składników za pomocą strzykawki z cienką igłą lub pistoletu do mezoterapii. Najpopularniejszym wyborem jest osocze bogatopłytkowe. Po zabiegu można zauważyć ślady w postaci małych punkcików lub kratki na skórze, których utrzymywanie się zależy od techniki i rodzaju preparatu. Nakłucia nie są bolesne, ale w przypadku wrażliwych pacjentów można zastosować znieczulenie miejscowe. Po zabiegu zaleca się masaż, który ułatwia równomierne rozprowadzenie składników. Efekty są widoczne nawet przez miesiąc po zakończeniu serii zabiegów, ale wymagają długotrwałej pielęgnacji. Dlatego terapia składa się z intensywnego leczenia, czyli 1 zabiegu na tydzień przez 2 miesiące oraz pielęgnacji, czyli 1 zabiegu na miesiąc przez 3 do 6 miesięcy.